000 LED - czy to przełom w dziedzinie oświetlenia? - jasneLED.pl

Kiedy na rynku pojawiło się pierwsze oświetlenie LED, jego użytkownicy zgodnie stwierdzili, że producent, który dokonał tego odkrycia, jest genialny. Okazało się, że rozwiązanie to stało się przełomem w dziedzinie źródeł światła. Dlaczego?

Okazuje się, że zużywa o wiele mniej energii, niż tradycyjne żarówki, co oznacza, że użytkownik może liczyć na niemałe oszczędności. Co więcej, można je zastosować w dowolnym miejscu w mieszkaniu i świeci około 100 tys. godzin. Prawda, że wcześniej nie było na rynku takiego rozwiązania?

Doskonałe do dużych powierzchni i nastrojowego oświetlenia

Przyglądając się pracy żarówek LED, można stwierdzić, że jest to światło, które idealnie oświetli duży salon, czy inne pomieszczenie o znacznej powierzchni. Jeśli jednak przyszły użytkownik chciałby wykorzystać je do stworzenia klimatycznego, romantycznego pomieszczenie – nic nie stoi na przeszkodzie. Okazuje się bowiem, że rozmaite moce żarówek, pozwalają dostosować siłę światła do ludzkich potrzeb.

Dlaczego warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem? Ponieważ obecnie, żarówki, lampy i panele LED są ogólnodostępne. Można je spotkać zarówno w każdym markecie budowlanym, jak i sklepie z oświetleniem. Warto zatem zastanowić się nad tym rozwiązaniem, ponieważ jest ono niezwykle oszczędne – nawet do 90% energii, jeśli porównuje się je z mocą tradycyjnej żarówki. Warto również mieć na uwadze, że lampy LED świecą znacznie dłużej, więc nawet jeśli były droższe od tradycyjnych, ten koszt szybko się zwróci.

Jak zbudowana jest dioda LED?

Zanim użytkownik światła skupi się na różnicach pomiędzy tradycyjnym światłem, a LED-owym, powinien skupić się na tym, z czego zbudowana jest dioda LED. Okazuje się bowiem, że tworzą ją dwie warstwy półprzewodników, które łączą się ze sobą, formując złącze epilaktyczne. Właśnie one są odpowiedzialne za wytworzenie się światła w wiązce. Do obudowy dołączony jest także czip LED. Nie znajdzie się tutaj żarnika, rtęci, czy szkła, które zostało wypełnione specjalnym gazem. Jak zatem widać – rozwiązanie to jest o wiele prostsze i bezpieczniejsze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>