Szukając odpowiednich rozwiązań do domów, mieszkań, czy biur, ich właściciel prędzej czy później trafi na oświetlenie LED, które obecnie stało się bardzo popularne. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ producenci opraw oświetleniowych coraz chętniej wykorzystują ten typ światła w swoich projektach.
Dzieje się tak ze względu na to, że jest ono niezwykle energooszczędne, a zarazem trwałe. Jedna żarówka może pracować nawet do 100 tys. godzin. A jeśli o żarówki chodzi, warto zastanowić się nad tym, czy wybrać te dające światło zimne, czy te, które dają światło ciepłe. Na czym polega różnica? Postaramy się to wyjaśnić w poniższym tekście. Jeśli macie z tym problem, zachęcamy do zapoznania się a z artykułem.
Temperatura światła – na to trzeba zwrócić uwagę
Jednym z istotniejszych parametrów, na który należy zwrócić uwagę, zastanawiając się, czy wybrać światło zimne, czy ciepłe, jest jego temperatura. Okazuje się bowiem, że diody LED, które są dostępne na rynku, charakteryzują się niezwykle zimną barwą światła. Jego temperatura wynosi najczęściej około 3000 Kelvinów.
Szukając odpowiednich rozwiązań, dobrze jest wziąć pod uwagę fakt, gdzie będzie wykorzystywane światło. Okazuje się bowiem, że jeśli planuje się montaż światła LED-owego w biurze, powinno wybrać się chłodniejsze odcienie. Jeśli natomiast wybiera się światło do sypialni, warto skupić się na barwie cieplejszej.
Osoby, którym zależy na odpowiednim doborze oświetlenia, powinny mieć na uwadze, że żarówki LED można wykorzystać praktycznie w każdym pomieszczeniu. Mogą z powodzeniem zastąpić dotychczas stosowane halogeny i świetlówki. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób niecierpliwych, które nie lubią, kiedy muszą czekać, aż żarówka rozgrzeje się do pożądanej siły światła. Można je z powodzeniem stosować jako główne źródło światła lub wykorzystać do stworzenia nastrojowego klimatu. Tutaj najlepiej sprawdzą się wówczas specjalne taśmy LED, które można zamontować w dowolnym miejscu.