000 Światło włączane telefonem? - jasneLED.pl

Jeszcze do niedawna byłoby nie do pomyślenia, aby światło, czy inną elektronikę w domu sterować przy użyciu telefonu. Obecnie jednak technologia poszła do przodu, co oznacza, że właściciel domu może postarać się o tzw. SmartDom, czyli mądry dom, w którym sterowanie całą elektroniką można odpowiednio zaplanować w aplikacji. Okazuje się zatem, że producenci lamp LED dostosowują swoje produkty do najnowszych osiągnięć techniki. Dzięki temu są konkurencyjni, a ich produkty wydają się bardziej atrakcyjne.

Dlaczego warto zastosować inteligentne oświetlenie?

Sterowanie światłem z poziomu telefonu lub tabletu to coraz częściej spotykane rozwiązanie. Aby mogło tak się stać, użytkownik powinien wybrać lampy i oświetlenie, które ma wbudowany moduł wifi. Dzięki temu właściciel domu, mieszkania lub innego budynku, poprzez Internet może połączyć się z określoną lampą i ustawić np. natężenie światła lub jego barwę, jeśli steruje specjalnymi listwami, które mogą świecić w różnych kolorach. Rozwiązanie to pozwala stworzyć inwestorowi nie tylko korzystać z inteligentnego światła, ale również stworzyć nietypową ozdobę pomieszczeń, jaką będzie mógł cieszyć się przez wiele lat.

Wspomniany wyżej rodzaj oświetlenia sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i w sypialni, czy salonie. Produkty bowiem można dowolnie ze sobą zestawiać i łączyć, dzięki czemu osiąga się niebywałe efekty. Użytkownicy wspomnianego rozwiązania cenią je nie tylko za plastyczność, ale także za możliwość stworzenia ciekawego designu, jak również za plastyczność taśm LED i duże oszczędności. Warto bowiem podkreślić, że technologia LED jest obecnie jedną z najtańszych, jeśli chodzi o źródła światła. Co więcej, jest znacznie bezpieczniejsza dla użytkowników, ponieważ żarówki nie zawierają niebezpiecznej rtęci, która jest nie tylko niebezpieczna dla ludzi, ale również dla środowiska naturalnego. Pierwiastek ten wykorzystuje się niestety nadal do produkcji świetlówek energooszczędnych. Mając na uwadze ekologię oraz dalsze życie na planecie, warto zatem zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem będą żarówki LED. Choć są odrobinę droższe, na pewno są bardziej wydajne i bezpieczne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>