000 Oświetlenie LED - jak stworzyć niepowtarzalne wnętrze? - jasneLED.pl

Nie da się ukryć, że odkąd na rynku pojawiła się linia świetlna LED, wiele osób wykorzystuje ją chętnie do nadawania wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Aby jednak tak się stało, warto zapoznać się z wartościami, które pozwolą idealnie dobrać źródło światła.

Najważniejszymi wartościami są oczywiście moc światła i jego barwa. Co należy o nich wiedzieć, aby mieć pewność, że wybrany produkt jest tym idealnym? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Moc – czyli co?

Kiedy jeszcze do niedawna kupowało się tradycyjną żarówkę, trzeba było spojrzeć na ilość watów. Wówczas można było określić, jak mocno będzie świeciła. Czy podobnie jest z żarówkami LED? Okazuje się, że nie. Tutaj moc światła określają Lumeny. Dla osób, które nie wiedzą, jak czytać takie oznaczenia podpowiadamy, że np. żarówka o mocy 250 lumenów odpowiada tej tradycyjnej o mocy 25 W. Mamy nadzieję, że mając takie porównanie, wiele osób będzie wiedziało, jak dobierać wspomniane wyżej rozwiązania. Należy bowiem pamiętać, że oświetlenie LED nie ma nic wspólnego z Watami (LED-y mają ich niewiele).

Wiedząc już, jakiej mocy żarówki będziemy szukać, przyszedł czas na dobór koloru światła. Jak można się spodziewać, tutaj sprawa także nie należy do najłatwiejszych. Okazuje się bowiem, że trzeba wybierać spośród odcieni zimnych i ciepłych. Jak je odróżnić? Tutaj należy zwrócić uwagę na ilość Kelwinów – im ich mniej, tym barwa światła będzie cieplejsza (tzn. bardziej żółta, podobna do barwy słońca).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>