000 Jak dobrze wykorzystać możliwości oświetlenia LED? - jasneLED.pl

Osoby, które czeka urządzanie wnętrz, zapewne zastanawiają się nad tym, jaki rodzaj oświetlenia wybrać do określonych pomieszczeń. I nie chodzi tutaj jedynie o poszczególne pokoje w domach, czy mieszkaniach, ale także o pomieszczenia biurowe.

Które oświetlenie LED zaproponuje producent? Czy kierować się gustami, czy udowodnionymi faktami, które określają, gdzie sprawdza się barwa zimna, a gdzie ciepła? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Zimna barwa doskonała do skupienia

Szukając rozwiązań do biur, warto mieć na uwadze, że zimna barwa doskonale sprawdzi się tam, gdzie praca wymaga skupienia wzroku. Chłodny kolor światła doskonale wpływa na koncentrację, pozwalając tym samym skupić się na dłużej na detalach. Nie męczy przy tym tak bardzo wzroku. Zimne światło LED może kojarzyć się z tradycyjnymi świetlówkami, które często wykorzystywane były w zakładach pracy. Mając powyższe na uwadze, dobrze jest dobierać w tym wypadku żarówki LED, które zaczynają się od 5300 kelwinów.

Skoro była mowa o świetle zimnym, przyszedł czas na to, aby porozmawiać o ciepłej barwie. Ta doskonale sprawdza się w sypialniach i salonach, czyli w miejscach, w których człowiek chce odpocząć. Warto tutaj zatem wybierać oświetlenie, którego wartość nie przekracza 5300 kelwinów, a najlepiej, jeśli oscyluje w granicy 3000. Chcąc w tych wnętrzach mieć światło imitujące świecę, warto skupić się na tych żarówkach, których temperatura nie przekracza 1800 kelwinów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>