000 Ciepła, czy zimna? Oto jest pytanie! - jasneLED.pl

Choć oświetlenie LED istnieje na rynku od jakiegoś czasu, wiele osób nie rozumie jego działania, różnych barw światła i rozróżniania mocy. Nic w tym dziwnego, ponieważ przez wiele lat przyzwyczajeni byliśmy do standardowego oznaczenia mocy, jakim jest Wat i do jednej barwy.

Oświetlenie LED-owe wprowadziło zatem rewolucję w tym zakresie. Mając to na uwadze, dziś zajmiemy się tym tematem. Mamy nadzieję, że poniższy artykuł pomoże Wam zrozumieć różnice, dzięki czemu wybierzecie idealne linie świetlne LED, które staną się ozdobą Waszego domu.

Kelwiny, lumeny – co to takiego?

Przyglądając się żarówkom LED-owym, nie sposób nie zauważyć, że na pudełkach widnieją zupełnie inne oznaczenia, niż na tradycyjnych żarówkach. Nie ma się czemu dziwić. Okazuje się bowiem, że oświetlenie LED-owe nie ma nic wspólnego z tradycyjnym. Jak zatem wybrać idealną żarówkę? Tutaj z pomocą mogą przyjść Kelwiny i lumeny. Te pierwsze określają temperaturę, z jaką świeci żarówka, czyli jej barwę, te drugie zaś moc światła. Co to oznacza. Tyle i aż tyle, że chcąc, aby żarówka świeciła ciepłym, żółtym światłem, należy wybierać te produkty, które mają małą ilość Kelwinów. Ciepłe barwy doskonale sprawdzają się w sypialniach, czy salonach (jako oświetlenie nastrojowe). W biurach natomiast dobrze jest postawić na zimną barwę, która będzie pobudzała mózg do pracy.

Chcąc wykorzystać zimną barwę w domu, warto mieć na uwadze, że ta doskonale sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach, w których dodatkowo występuje dużo metalowych elementów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>